HAGEL: “BAŞKAN İSTERSE ASKERİ MÜDAHALEYE HAZIRIZ”

upa-admin 25 Ağustos 2013 1.574 Okunma 0
HAGEL: “BAŞKAN İSTERSE ASKERİ MÜDAHALEYE HAZIRIZ”

Suriye’de kimyasal silah konusunda ABD ve İngiltere’den açıklama geldi. ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, “Başkan isterse ordumuz askeri müdahaleye hazır” dedi. Öte yandan Ortadoğu ve bazı Batı ülkelerinin Genelkurmay Başkanlarının yarın, Ürdün’de Suriye gündemiyle bir araya geleceği öğrenildi.

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye ile ilgili seçenekleri değerlendirmek için danışmanları ile bir araya geldi. Obama, toplantının ardından da İngiltere Başbakanı David Cameron ile 40 dakika süren bir telefon görüşmesi yaptı. İngiltere Başbakanlık sözcüsünün açıklamasına göre iki lider, konuya ilişkin tüm seçenekleri ele aldı ve yetkililere her türlü olasılığa karşı hazırlıklı olma talimatı verdi.

ABD SAVUNMA BAKANI: TÜM SEÇENEKLERE HAZIRIZ
Malezya’da konuşan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel da Obama’nın Savunma Bakanlığı’ndan bütün seçenekler için hazır olunmasını istediğini, kendilerinin de her türlü seçeneğe hazırlıklı olduğunu söyledi.

ÜRDÜN’DE SURİYE ZİRVESİ
Ürdün Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre Suriye’deki son durumun ele alınacağı görüşmeye, Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya ve İtalya’nın yanı sıra Suudi Arabistan ve Katar’ın Genelkurmay Başkanı katılacak. Açıklamada toplantının önceden planlandığı, Suriye’de kimyasal silah kullanılması üzerine alınmış bir karar olmadığı vurgulandı.

Kaynak: Ntvmsnbc

Leave A Response »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.