HACI MEHMET BOYRAZ

upa-admin 06 Eylül 2014 3.727 Okunma 0
HACI MEHMET BOYRAZ

Hacı Mehmet Boyraz, Gediz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü (% 100 İngilizce) lisans öğrencisidir ve aynı üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde (% 30 İngilizce)  çift ana dal (double-major) yapmaktadır.

2013-2014 yılları arasında Gediz Üniversitesi Avrupa Birliği Kulübü Başkanlığı görevini yürüten Boyraz, bu süre içerisinde birçok akademisyen, devlet adamı ve siyasetçi ile birlikte çalışmalar yapmıştır. Şu ana kadar İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gibi devlet kurumlarında staj yapmış olan Boyraz, hâlihazırda (Haziran-Ekim 2014) İngiltere’de Leeds Beckett University’de AB Komisyonu Bursu ile araştırmalar yapmaktadır. Araştırma çalışmaları dâhilinde kısa bir süre için (Eylül 2014) Oxford University – Center for African Studies’de (Oxford Üniversitesi – Afrika Çalışmaları Merkezi) de bulunacaktır.

UPA’nın yanında Evrensel Stratejik Araştırmalar Merkezi (EVSAM) köşe yazarlığı, Akademik Perspektif Dergisi köşe yazarlığı ile Genç Barış İnisiyatifi Dergisi ve Düşün-Taşın Derneği’nin Gediz Üniversitesi temsilciliklerini yürütmektedir. Akademik çalışmalarını makaleleri ve röportajları ile de pratik hale getiren Boyraz’ın birçok dergi ve online kaynakta çalışmaları yayınlanmıştır.

Boyraz, Nisan 2014’de Fransa-Strazburg’da gerçekleştirilen “Model European Union 2014” başta olmak üzere birçok uluslararası program ve projenin organizatörü veya katılımcısı olmuştur. Son olarak, akademik ilgi alanları arasında Türk Siyasi Tarihi ve Dış Politikası, Avrupa Birliği, Afrika ve Çatışma Çözümleri bulunmaktadır.

Email: boyrazhacimehmet@gmail.com

Leave A Response »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.