KADER SEVİNÇ: AB SÜRECİNDE İYİ YÖNETİM KAZANDIRIR

upa-admin 13 Kasım 2015 1.599 Okunma 0
KADER SEVİNÇ: AB SÜRECİNDE İYİ YÖNETİM KAZANDIRIR

CHP’nin AB Temsilcisi ve Avrupa Sosyalist Partisi Yönetim Kurulu üyesi Kader Sevinç, AB İlerleme Raporu’na ilişkin kapsamlı bir değerlendirme kaleme aldı.

Meriç Tafolar/Milliyet

Ankara

AB tarafından siyasi engel bulunmayan üç başlığın, “Rekabet Politikası”, “Kamu Alımları”, “Sosyal Politika ve İstihdam” olduğuna işaret eden Sevinç, “Bu başlıklar doğrudan demokrasinin kalitesi ile bağlantılı başlıklardır. Bu üç alanda da CHP’nin tüm uyarılarına rağmen gerekli şeffaflık, adillik, uluslararası anlaşmalar ve hesap verebilirlik ölçütleri gözetilmemiş ve bu nedenle yapılan düzenlemeler AB tarafından yeterli bulunmamıştır” ifadesini kullandı.

Sevinç, değerlendirmesinde, “Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin AB ile ilişkilerinde büyük fırsatlar ve riskler var. AB süreci iyi yönetilirse Türkiye her alanda kazanır: demokrasi, uluslararası siyasi güç, ekonomi ve toplumsal kalkınma” değerlendirmesinde bulundu.

Kader Sevinç’in kaleme aldığı “Türkiye-AB İlişkilerinde Mevcut Durum Fırsatlar ve Riskler Gelecek İçin Yönelimler” adlı raporu indirmek için: https://avrupabirligihaberleri.files.wordpress.com/2015/11/tc3bcrkiye-ab-ilic59fkilerinde-mevcut-durum-fc4b1rsatlar-ve-riskler-gelecek-ic3a7in-yc3b6nelimler.pdf

Leave A Response »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.