AK PARTİ ABD TEŞKİLATINDAN FATİH ERDOĞAN’LA RÖPORTAJ

upa-admin 03 Aralık 2016 12.792 Okunma 1
AK PARTİ ABD TEŞKİLATINDAN FATİH ERDOĞAN’LA RÖPORTAJ

Murat Topçu: Sayın Fatih Erdoğan, kendinizden bahsedebilir misiniz, Fatih Erdoğan kimdir?

Fatih Erdoğan: İsmim Fatih Erdoğan. 1969 Rize, Güneysu doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimi İstanbul’da tamamladım. Mesleğim otomotiv ve elektronik üzerinedir. 1999 senesinden beri Amerika’nın New York eyaletinde yaşıyorum. Amerika’da mesleğimin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına destekle başlayan sosyal aktivitelerim, 2015 yılında Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nda Başkan Yardımcılığı göreviyle birlikte daha yoğun hale geldi.


fatih erdogan

Fatih Erdoğan

Murat Topçu: ABD’de New York’ta AK Parti teşkilatında görev yapıyorsunuz. Çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Fatih Erdoğan: Amerika’da yaşayan Türklerin büyük kısmının AK Parti’ye gönül verdikleri halde, koordine olup, düzenli ve istikrarlı bir yol takip edemediklerini fark ettikten sonra, bu potansiyeli elimden geldiğince bir noktada buluşturmak amacıyla AK Parti Amerika isimli dernek ve internet sayfasını hayata geçirmeye karar verdim. Bu organizasyonlarla Amerika ve Türkiye’de oluşturduğum ekiplerle ülkemiz ile Amerika’daki Türk toplumu arasında doğru ve güvenilir  bilgileri paylaşarak bir köprü oluşturmaya çalışıyoruz.

Murat Topçu: Amerika’dan bakınca şu sıralar Türkiye nasıl görülüyor?

Fatih Erdoğan: Amerikalıların Türkiye’ye bakış açısı, tahmin edileceği üzere sosyal, ekonomik ve politik olarak farklılıklar göstermektedir. Terörle ilgili güvensizliğin dışında, genel olarak güçlü bir ülke olduğumuz kanısı burada hâkim diyebilirim.

Murat Topçu: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son gezisinde kendisine yönelik bir suikast girişimi olduğu iddiaları hakikaten doğru muydu? Bu konunun esası nedir?

Fatih Erdoğan: AK Parti Amerika adlı sitemizin yönetimi dışında, Sayın Cumhurbaşkanımızla olan yakın akrabalık derecemden dolayı, doğal olarak kendilerinin güvenliği için herkesten biraz daha fazla kaygı ve çaba içerisinde olmanın bilinciyle, Türkiye ve Amerika’daki potansiyel tehlike odaklarına karşı sürekli tetikte ve dikkatli oldum. Özellikle kendilerinin son Amerika gezisi öncesi, Amerika’da yaşayan bir PKK’lının varlığını fark edip, bu kişiyi yakın takibe aldım. Edindiğim bilgilerle, bu şahsın çok tehlikeli ve donanımlı bir terörist olduğunu, Kandil, Suriye ve Amerika arasında mekik dokuduğunu ve hatta daha önce Türk askeriyle çatışan terörist gruplarında keskin nişancı olarak bulunduğunu tespit ettim. Ayrıca şahsın Cumhurbaşkanımıza olan kin ve nefretini gösteren yayınlarını dolaylı yollardan ele geçirdim. Cumhurbaşkanımızın son gezisinde New York’ta kalacağı otelin tam karşısındaki binada inşaat görevlisi olarak iş bulduğunu da anladıktan sonra, tehlikenin ne kadar büyük olduğunun farkına varıp New York Polisi, FBI ve Cumhurbaşkanlığı Koruma Timi’ni uyarıp, bu konu hakkında bir brifing verilmesini sağladım. Böylece, olay daha başlamadan çözülmüş oldu. Ayrıca tüm bu istihbarat çalışmalarımızı ekibimizle birlikte Türkiye’deki terör araştırması için de yapmaktayız. Özellikle Ağustos ayı içerisindeki birçok ihbarımız gerçek çıkmış ve birçok olay önceden engellenmiştir. Hedefimiz, bu çalışmalara hız vererek AK Parti’yi Amerika’da doğru bir şekilde temsil etmenin yanı sıra, Türkiye ve Amerika’da var olan ve devletimize yönelik düşmanlık besleyen tüm odakların aleyhine çalışmaktır.


fatih erdogan tayyip erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la

Murat Topçu: Amerika’daki Türklerin buraya uyum sağlaması durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fatih Erdoğan: Amerika’da yaşayan Türk toplumu, maalesef birlik ve beraberlik içinde olamamanın verdiği olumsuz etki ve küçük gruplaşmalar yüzünden, bu ülkede sahip olduğumuz potansiyeli doğru bir şekilde kullanamamaktadır.

Murat Topçu: Buradan gençlere ne gibi mesajlar vermek istersiniz?

Fatih Erdoğan: Amerika’da uzun yıllarını geçirmiş bir vatansever Türk olarak, tüm gençlerimize ülkemizin aleyhine çalışan hiçbir şeye olanak vermeksizin, devletlerine milletlerine sahip çıkmalarını, özellikle de eğitimli ve kültürlü bir gelecek kurmak için bilinçli olmalarını tavsiye ediyorum.

Murat Topçu: Röportaj için size teşekkür ediyoruz.

 

Röportaj: Murat TOPÇU

Tarih: 03.12.2016

One Comment »

  1. Cemal Bozkurt 03 Ocak 2019 at 23:44 - Reply

    Ak parti üyeliği için, nereye başvurmamız gerekiyor,saygılar.

Leave A Response »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.