YUNANİSTAN’DA IRKÇI LİDER GÖZALTINDA

upa-admin 29 Eylül 2013 2.200 Okunma 0
YUNANİSTAN’DA IRKÇI LİDER GÖZALTINDA

Yunanistan’da geçtiğimiz haftalarda solcu bir müzisyenin öldürülmesinden sorumlu tutulan ırkçı Altın Şafak Partisi’ne baskı giderek artıyor. Partinin lideri Nikos Mihaloliakos ve bir milletvekili gözaltına alındı.

Yunanistan’da solcu bir müzisyenin öldürülmesinden sorumlu tutulan ırkçı Altın Şafak Partisi’ne bugün operasyon düzenlendi. Yunan polisinden yapılan açıklamada, Altın Şafak Partisi lideri Nikos Mihaloliakos ile bir milletvekilinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “Kısa bir süre önce hakkında yakalama emri çıkarılan Altın Şafak Partisi lideri ve bir milletvekili gözaltına alındı”.

Yunanistan’da Yüksek Mahkeme savcılarının organize suç örgütü olarak ilan edilmesi için hakkında geniş çaplı soruşturma yürüttükleri aşırı sağcı Altın Şafak Partisi, ülkeyi siyasi istikrarsızlığa sürüklemekle tehdit etmişti. Altın Şafak lideri Mihaloliakos, parlamentodaki 18 milletvekilinin toplu istifa etmesi, 15 bölgede yeniden seçime gidilmesi ve aynı taktiğin her ay tekrarlanması şantajı yapmıştı.

Kaynak: Ntvmsnbc

Leave A Response »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.